VEKA AG

Firma VEKA a recyklace 

Trvalá udržitelnost jako hlavní součást firemní strategie

 

Moderní plastová okna z vysoce kvalitních profilových systémů VEKA přispívají k ochraně životního prostředí. Díky vynikajícím izolačním vlastnostem snižují energetickou spotřebu budov a minimalizují produkci CO2. Již ve výrobě se firma VEKA spoléhá na energeticky a ekologicky šetrné výrobní postupy.

Založením dceřiné společnosti VEKA Umwelttechnik GmbH v Behringenu v roce 1993 zaujala firma VEKA roli průkopníka i v oblasti recyklace. V největším a nejmodernějším recyklačním zařízení v Evropě se kompletně recyklují stará okna, dveře, rolety a plastové profily a následně se bez ztráty kvality opět vracejí do výroby.

Prozíravé rozhodnutí investovat do recyklace oken se vyplácí nejen pro životní prostředí. Neboť poptávka po recyklačních kapacitách v posledních letech výrazně vzrostla. Recyklační zařízení bylo v roce 2008 rozšířeno o druhou recyklační linku. Celková kapacita se tím zvýšila o dalších 20 000 tun na 50 000 tun za rok. Díky převzetí dalších recyklačních závodů ve Francii a Velké Británii, se nám nabídla možnost angažování na evropském trhu.

Již při zavádění nových produktů do výroby hraje recyklovatelnost použitých materiálů velmi důležitou roli.

Společnost VEKA AG je partnerem firmy  Rewindo GmbH, která byla založena v červnu 2002. Cílem této společnosti je koordinace, dokumentace a kontrola plnění dobrovolného závazku evropských zpracovatelů PVC v oblasti opětovného použití materiálů získaných ze starých PVC oken, odpadu z výroby plastových oken, a resp. okenních profilů a obdobných výrobků.

 

Více o tématu

Prohlédněte si film VEKA Umwelttechnik
Stránky společnosti VEKA Umwelttechnik GmbH
Kvalita VEKA
Historie podniku