Infocentrum

Znalost oken v kompaktní podobě

Co je to vlastně okenní profil? Co dělá kvalitní okno kvalitním? A na co byste si měli dát při koupi okna pozor? Na tyto a mnohé další otázky najdete odpovědi v našem infocentru. Zde najdete všechna důležitá témata týkající se moderního okna jako skutečného všestranného pomocníka, která jsou vysvětlena kompaktním a srozumitelným způsobem.

Udržitelnost
Okna pro udržitelnou výstavbu a modernizaci

Udržitelnost znamená udržitelný způsob života a hospodářství. K tomu může významně přispět okenní systém. Začíná to jejich výrobou, která šetří zdroje, pokračuje úsporou energie během jejich dlouhodobého používání a končí jejich komplexní recyklací.

Objevte více
Péče a údržba
Péče a údržba

Okna jsou vystavena široké škále vlivů prostředí. Plastová okna však vyžadují jen malou pozornost, aby si zachovala svůj krásný vzhled a bezvadnou funkčnost. Pravidelné mytí oken a důkladnější péče jsou obzvláště úspěšné u řady VEKAPRO.

Objevte více
Kvalita VEKA
Vše závisí na kvalitě

Každý, kdo staví nebo modernizuje, chce okna, která jsou obzvláště účinná a odolná. Rozhodující je zde kvalita profilu. Společnost VEKA vyrábí pouze profily nejvyšší třídy kvality A - a může to zaručit díky obzvláště přísným kontrolám.

Objevte více
Kvalita VEKA
Kvalita zaručující dlouhou životnost a funkčnost

Kvalita okenního profilu určuje mnohem více než spolehlivost koncového výrobku: vysoce kvalitní profilové systémy otevírají možnosti designu a zaručují bezpečné zpracování. Společnost VEKA vyrábí kvalitní profily pouze v třídě A a tuto nejvyšší kvalitu zaručuje celou řadou přísných kontrolních procesů.

Objevte více
Profil okna
Profil okna

Okenní rám je vyroben z okenního profilu. Profil má podpůrnou roli - i v přeneseném slova smyslu. Jako skutečně všestranný prvek má rozhodující vliv na výkon celého okna.

Objevte více
Estetika prostřednictvím designu oken
Estetika prostřednictvím designu oken

Okna utvářejí celkovou estetiku a atmosféru budovy jako málokterá jiná součást. Architekti zde mohou čerpat z celé škály, protože při navrhování oken je možné téměř vše. To platí zejména pro plastová okna.

Objevte více
Chytrá domácnost
Moderní bydlení a práce v chytré domácnosti

Koncept inteligentní domácnosti umožňuje zvýšit energetickou účinnost, bezpečnost a pohodlí. Rozhodující podíl na tom mají okna. Díky propracovaným profilovým systémům a dokonale sladěným komponentům chytré domácnosti od společnosti VEKA je můžete snadno implementovat do svého domova.

Objevte více
Design oken
Individuální design s okny

Okna jsou důležitým designovým prvkem, kterým lze utvářet celkový vzhled budovy. V oblasti designu oken se individuálním přáním meze nekladou: barevné akcenty, kvalitní dekorativní fólie nebo elegantní kov - vše je možné.

Objevte více
PVC granule
Design oken z PVC je hmatatelný

Jako moderní materiál je PVC ideálním základem pro realizaci sofistikovaných designů oken. Profily vytlačované z vysoce stabilního polymeru zaujmou nejen svým výkonem, ale také udržitelností: osvědčený systém recyklace uzavírá materiálový cyklus.

Objevte více