zástupný symbol
Aktuální

Tiskové zprávy

Aktuální

Tiskové zprávy

Zde najdete aktuální tiskové zprávy ke stažení, které můžete zdarma použít pro svou redakční práci v tisku i na internetu. Práva na texty a obrázky jsou plně v držení společnosti VEKA, můžete je používat bez omezení. Při použití obrázků uveďte jako zdroj "Obrázek: VEKA".

VEKA poledne živě #3
VEKA v poledne živě #3: Další stará okna k recyklaci

Téma, které je stejně aktuální jako důležité, bylo hlavním tématem posledního vydání pořadu "VEKA mittags live". Odborný panel ze dne 7.10.2022, který byl přenášen online, se zabýval otázkou, jak mohou výrobci oken aktivně přispět k prokázání udržitelnosti plastových oken prostřednictvím vysoké míry recyklace.

Objevte více
Mapa Evropy
VEKA se věnuje duševnímu zdraví

Všichni mluví o nedostatku kvalifikovaných pracovníků, ale málokdo mluví o duševním zdraví zaměstnanců. Přesto je pro pohodu a výkonnost stejně důležitá jako fyzické zdraví. VEKA to chce změnit rozsáhlou kampaní. Akčním týdnem ve vlastní továrně, dvěma velkými cyklistickými výlety a fundraisingovou kampaní chce poskytovatel systému přispět k odstranění tabu a iniciovat diskusi o tomto citlivém tématu. Tím by se také mělo usnadnit postiženým mluvit o svých stížnostech - protože to je předpokladem úspěšné léčby.

Objevte více
Větší bezpečnost a flexibilita díky nové koncepci výztuže

Společnost VEKA vyvinula pro své okenní systémy SOFTLINE 76 a SOFTLINE 82 výhledový koncept vyztužení, který zohledňuje barvu profilu, typ zasklení, velikost prvku a klimatické podmínky v místě montáže. Umožňuje hospodárné a technicky smysluplné využití výztuh křídel a zároveň konstrukci velkých prvků.

Objevte více
VEKAMOTION 82 RC2
Zvedací a posuvné dveře s testováním RC2

Zdvižně-posuvné dveřní systémy VEKAMOTION 82 a VEKAMOTION 82 MAX od společnosti VEKA nyní splňují také vysoké standardy ochrany proti vloupání. Obě varianty systému prošly zkouškou odolnosti podle třídy RC2 v Institutu pro okenní techniku v Rosenheimu (ift).

Objevte více
Andreas Hartleif
Prohlášení skupiny VEKA k situaci na Ukrajině a v Rusku

Předseda skupiny VEKA Andreas Hartleif níže komentuje současnou situaci a opatření přijatá skupinou VEKA:

Objevte více
VEKA živě v poledne
Série digitálních akcí úspěšně pokračuje

Současný nedostatek kvalifikovaných pracovníků na trhu práce je výzvou, která se týká téměř každé společnosti. Druhá online akce ze série "VEKA mittags live" se tomuto tématu podrobně věnovala v pátek 4. března 2022 od 12 do 13 hodin a hledala možná řešení pro okenní průmysl.

Objevte více