Dvakrát kolem světa pro duševní zdraví:

VEKA poskytuje působivý výkon kloubů

Zaměstnanci společnosti VEKA ze Španělska, Francie, Německa a USA, stejně jako obchodní partneři společnosti VEKA, dosáhli působivého společného úspěchu: společně s anglickou organizací "Kelly's Heroes" ujeli za jeden měsíc 114 934 km a vybrali více než 220 000 eur na darech. Cílem této ambiciózní kampaně bylo zvýšit povědomí o citlivých otázkách duševního zdraví a prevence sebevražd a podpořit dobrovolnické organizace v jejich práci.

"Mluvit otevřeně o depresi, úzkosti a dalších psychických potížích není snadné, zejména v profesionálním prostředí. Ale právě proto je tak důležité se touto problematikou jako zaměstnavatel zabývat," říká Elke Hartleifová, ředitelka lidských zdrojů společnosti VEKA AG. "Problémy lze účinně řešit pouze tehdy, jsou-li rozpoznány a řešeny co nejdříve." Poskytovatel systému se proto rozhodl upozornit na tuto citlivou problematiku rozsáhlou kampaní a internetovou stránkou veka-mentale-gesundheit.de, do které zapojil nejen zaměstnance, ale i obchodní partnery.

Podnět ke kampani přišel z Anglie. Partner společnosti VEKA John Hewitt přišel v roce 2018 o dceru Kelly, která spáchala sebevraždu, a od té doby si dal za cíl zvyšovat povědomí o duševním zdraví. Organizace "We mind & Kelly matters", kterou založil, kromě dobrovolnické práce také zvyšuje povědomí o této problematice velkolepými cyklistickými jízdami. V letošním roce projel tým "Kelly's Heroes" Evropu a USA na kole - a jako hlavní sponzor jej aktivně podpořila společnost VEKA.

"Rozhodli jsme se objet svět na kole, běhat a pěšky dvakrát během jednoho měsíce," říká Elke Hartleifová. "Díky velkému nasazení našich zaměstnanců v Evropě a USA i našich obchodních partnerů se nám to téměř podařilo. Společně s Kelly's Heroes jsme nasbírali celkem 114 934 km." Jeden ze zaměstnanců společnosti VEKA dokonce jezdil deset dní na kole s týmem Kelly's Heroes. Trasa dlouhá přibližně 3 000 km vedla ze španělského pracoviště VEKA v Burgosu přes francouzské pracoviště v Thonon-les-Bains do Sendenhorstu.

Zaměstnanci se však nezapojili pouze prostřednictvím sportovní výzvy, ale také mnoha opatřeními na příslušných místech. V centrále společnosti VEKA v Sendenhorstu se na začátku září zaměřili na týden zdraví, který organizoval interní tým VEKA Vital health spolu s externími odborníky. Během tohoto období mohli zaměstnanci poslouchat podcasty, v nichž postižení vyprávěli o svých zkušenostech, a vyzkoušet si mimo jiné tzv. náladové obleky. S těmito designovými předměty lze osobně pocítit fyzické účinky psychických potíží. Součástí programu týdne zdraví byla také řada školení, na kterých se manažeři dozvěděli, jak rozpoznat a řešit psychické potíže.

"Zdraví našich zaměstnanců je pro nás důležité," říká Elke Hartleif. "Díky této úspěšné kampani jsme si všichni znovu uvědomili, že duševní zdraví je pro kvalitu života a výkonnost stejně důležité jako zdraví fyzické. Doufáme, že se nám podařilo přispět k tomu, aby se o tomto důležitém tématu v budoucnu mluvilo otevřeněji."

Pro další posílení opatření a kampaně zahájila společnost VEKA také kampaň na získávání finančních prostředků. Výtěžek bude mimo jiné věnován organizaci Krisenhilfe Münster, která poskytuje dobrovolnou pomoc akutně ohroženým lidem v životních krizích, a celostátně působícímu spolku Freunde fürs Leben e.V., který vzdělává zejména mladé lidi v oblasti duševního zdraví a prevence sebevražd.

Obrázky

Kellyho hrdinové s Andreasem Harleifem

Kellyho hrdinové s Andreasem Harleifem

Zaměstnanec společnosti VEKA Stefan Kordel (vpravo) jel s týmem Kelly's Heroes ze španělské pobočky společnosti VEKA v Burgosu přes Pyreneje a francouzskou pobočku v Thonon-les-Bains do Sendenhorstu. Posledních 20 km ho doprovázeli kolegové. Přítomen byl i předseda představenstva společnosti VEKA Andreas Hartleif (uprostřed).

Obrázek: VEKA

Nejdelší silnice Severní Ameriky

Ve spolupráci s We Mind a Kelly Matters se VEKA zúčastnila turné Loneliest Road North American Tour. Zatímco tým Kelly's Heroes cestoval napříč USA, zaměstnanci společnosti VEKA přispívali k ujetým kilometrům jízdou na kole, chůzí, během a plaváním.

Obrázek: VEKA