Fakta a čísla

Profil společnosti

Jako světová jednička na trhu s plastovými okenními a dveřními profily má nyní společnost VEKA 4 zastoupení na všech kontinentech. Tento úspěch je dobrým příkladem toho, jak se dobrý nápad může dlouhodobě prosadit. V roce 1969 byla VEKA ještě regionální řemeslnou firmou s několika zaměstnanci. Pod vedením Heinricha Laumanna však společnost brzy začala vyrábět profily pro plastová okna - v té době ještě neobvyklý typ konstrukce.

Výhody výrobku, který se snadno udržuje a šetří energii, přesvědčily majitele budovy. VEKA rostla s poptávkou a již v roce 1983 založila první dceřiné společnosti ve Španělsku a USA. Díky obezřetné strategii růstu je společnost VEKA v současné době přítomna se svými dceřinými společnostmi na všech důležitých trzích . Na celém světě se o úspěch kvality společnosti VEKA každodenně stará více než 6 200 zaměstnanců. VEKA je však stále rodinným podnikem v tom nejlepším slova smyslu: společnost je plně vlastněna rodinami Laumann a Hartleif. 496 700

Toto silné zakořenění jde ruku v ruce s jasným smyslem pro odpovědnost - vůči zaměstnancům a obchodním partnerům, ale také vůči přírodním zdrojům: již v roce 1993 VEKA jako průkopník recyklace dokázala, jak dobře lze ze starých plastových oken získat PVC a použít jej přímo pro výrobu nových oken. Kromě toho se společnost v mnoha ohledech snaží šetřit energií a zdroji.

Deklarovaný cíl společnosti VEKA udržet své komplexní know-how v rámci společnosti je také plně v souladu s její strategií, která je zaměřena na udržitelnost. Koneckonců právě tyto odborné znalosti umožňují dosáhnout vynikající úrovně kvality, která od samého počátku významně přispívá k úspěchu společnosti VEKA - proto je míra zaškolení v centrále v Sendenhorstu mimořádně vysoká.

Profil společnosti

Představenstvo společnosti VEKA

Pět silných osobností

Jako přední světový výrobce na trhu vyznává společnost VEKA přízemní hodnoty - a stále je 100% rodinným podnikem. Představenstvo společnosti VEKA se představuje: Pět silných osobností na první pohled.

dozvědět se více

Historie společnosti

Na začátku byla vizionářská myšlenka

Skupina VEKA vznikla v Sendenhorstu ve Vestfálsku, kde se dodnes nachází naše sídlo. Heinrich Laumann zde svým vizionářským nápadem a prozíravostí položil základy jedinečného podnikatelského úspěchu.

dozvědět se více

Letecký pohled VEKA Sendenhorst