Zvedací a posuvné dveře s testováním RC2

Zdvižně-posuvné dveřní systémy VEKAMOTION 82 a VEKAMOTION 82 MAX od společnosti VEKA nyní splňují také vysoké standardy ochrany proti vloupání. Obě varianty systému prošly zkouškou odolnosti podle třídy RC2 v Institutu pro okenní techniku v Rosenheimu (ift).

Úspěšným testem RC2 završuje společnost VEKA rodinu výrobků VEKAMOTION 82 s ohledem na požadavky trhu na moderní systém zdvižně-posuvných dveří. Certifikace RC2, která se vztahuje na montážní situace podle schématu A a C, opět dokazuje inovační sílu dodavatele systému Sendenhorst. Aby bylo možné dosáhnout standardu RC2, museli vývojáři produktu VEKA vzhledem ke zvláštnostem systému navrhnout vlastní hardwarově nezávislé bezpečnostní komponenty. Distribuuje je výhradně společnost VEKA a jsou okamžitě k dispozici. Díky zvýšené ochraně proti vloupání mají nyní partneři společnosti VEKA další prodejní argument pro majitele budov a architekty s vysokými požadavky na bezpečnost.

Speciálně vyvinuté bezpečnostní komponenty

"Vzhledem k úzké šířce čelní strany křídla a bezbariérovému prahu a různým těsnicím detailům jsme nemohli použít stávající bezpečnostní prvky. Proto jsme vyvinuli bezpečnostní prvek pro středovou část, který nabízí účinnou ochranu proti vypáčení," vysvětluje Arne Post, vedoucí produktového managementu společnosti VEKA. "Ve vstupní oblasti je ochrana proti vloupání zajištěna prostřednictvím bezpečnostních prvků výrobce hardwaru. Dodatečnou ochranu proti vloupání zajišťuje přídavná ocel ve středových těsnicích lištách, která je ke křídlu plně přišroubována. Vzhledem k tomu, že téměř všechny šroubové spoje jsou skryté, redukujeme viditelné šrouby na minimum, což zcela zachovává vysokou vizuální kvalitu VEKAMOTION 82 a VEKAMOTION 82 MAX." Vynikající stavebně-fyzikální vlastnosti systému zdvižně-posuvných dveří se samozřejmě nemění. Například všechny dodatečné komponenty pro ochranu proti vloupání jsou umístěny mimo úroveň těsnění, a nemají tedy žádný vliv na těsnost.

Výhledy do křídel se snižují až o 20 procent

VEKAMOTION 82 a VEKAMOTION 82 MAX již svým designem stanovily standardy na trhu. V porovnání s předchozími řešeními nabízí systém zdvižně-posuvných dveří snížení výšky křídla až o 20 %. Nižší proporce rámu umožňují větší rozměry zasklení a jsou tak plně v souladu s trendem moderních pohledů a prosvětlených interiérů. Tento aspekt je ještě výraznější u konstrukční varianty VEKAMOTION 82 MAX, u níž jsou profily rámu pevného prvku opět výrazně zmenšeny. V tomto provedení má pevné křídlo vnitřní výšku pouze 28 mm. Profil o délce 82 milimetrů, do kterého lze umístit trojité izolační sklo s konstrukcí o délce 54 milimetrů, zároveň dosahuje vynikajících tepelně izolačních hodnot.

Vysoká kompatibilita systémů, rozmanitost designu

Další výhodou pro výrobce je vysoká kompatibilita systému: například k realizaci konstrukční varianty VEKAMOTION 82 MAX jsou zapotřebí pouze tři další profily. U nového podlahového prahu z PVC se dvěma oddělenými výztužnými komorami stačí dva různé profily ochrany proti nárazu pro standardní řešení nebo bezbariérovou variantu. Technologie povrchové úpravy VEKA SPECTRAL nebo hliníkové obkladové panely neponechávají nic náhodě, pokud jde o design.

Obrázky

VEKAMOTION 82 RC2

Systém zdvižně-posuvných dveří VEKAMOTION 82 s certifikací RC2 nabízí komplexní ochranu proti vloupání, včetně přídavné oceli ve středových těsnicích lištách. Rentgenový pohled ukazuje také kompletní, z velké části skryté šroubení.

Obrázek: VEKA