Biotop udržitelnosti
Společenská odpovědnost firem

Odpovědnost společnosti VEKA

Společenská odpovědnost firem

Přátelské chování k vnoučatům

Naše ekonomické aktivity jsou zaměřeny na udržitelnost. Jako rodinný podnik usilujeme o rozvoj firmy přátelské k vnoučatům s bezpečnými pracovními místy ve zdravém prostředí. Jsme přesvědčeni, že klíčem k úspěchu jsou pouze dlouhodobá partnerství s našimi zákazníky a obchodními partnery. Předpokladem úspěšného partnerství je důvěra v kvalitu a bezpečnost, kterou nabízíme s našimi výrobky a službami.

Abychom této důvěře dostáli, vztahuje se naše chápání udržitelnosti na všechny úrovně hodnotového řetězce. To zahrnuje výzkum a vývoj s cílem ekologické účinnosti, transparentní dodavatelské řetězce, energeticky a ekologicky šetrnou výrobu a mezinárodní vedoucí úlohu v oblasti recyklace. Jsou to lidé v naší společnosti, kdo vyvíjí a zavádí procesy, které jsou k tomu nezbytné. Proto podporujeme a udržujeme naše zaměstnance a rozvíjíme jejich smysl pro odpovědnost za udržitelné podnikání.

Brožura o udržitelnosti 2020

Vhodné pro vnoučata

Přečtěte si nyní naši podrobnou brožuru o CSR a zjistěte, v jakých oblastech jsme již aktivní a jak se chceme dále rozvíjet ve smyslu budoucnosti vhodné pro vnoučata.

Recyklace plastových oken Udržitelnost

Oběhové hospodářství

Uzavřené materiálové a energetické cykly zajišťují udržitelnost výroby ve společnosti VEKA. Například velká část energetické potřeby je pokryta elektřinou z obnovitelných zdrojů a odpadní teplo z vytlačování profilů je recyklováno. Jsme také průkopníky v recyklaci naší nejdůležitější suroviny, PVC.

Recyklace plastových oken Udržitelnost
Recyklace plastových oken VEKA Environmental Technology
Recyklace plastových oken

VEKA Umwelttechnik

V roce 1993 jsme v durynském Behringenu založili společnost VEKA Umwelttechnik GmbH. V největším a nejmodernějším recyklačním závodě v Evropě se zde stará okna, dveře, rolety a profilové díly z plastů kompletně recyklují a poté se bez ztráty kvality vracejí zpět do výroby profilů. Více informací o recyklaci plastových oken a udržitelnosti najdete zde:

VEKA Umwelttechnik

Náš závazek vůči odvětví

VinylPlus, Rewindo a EPPA

Jako zakládající člen podporujeme Rewindo i dobrovolný závazek v rámci VinylPlus. Prostřednictvím našeho členství v evropském sdružení výrobců PVC profilů EPPA jsme aktivně podpořili myšlenku VinylPlus.