Design oken

Individuální design s okny

Zatímco dříve se okna zaměřovala pouze na technické vlastnosti, dnes je důležitý také design oken. Stavebníci a architekti stále častěji využívají možnosti specificky ovlivnit architektonický dojem budovy použitím barevných okenních rámů. Zejména plastová okna jim nabízejí širokou škálu designových možností, např. s barevnými a dekorativními fóliemi, elegantními designovými povrchy nebo elegantními hliníkovými čelními deskami.

Obsah

  • Okna utvářejí vzhled každé budovy
  • Mladá touha po barvách
  • Mnoho způsobů individuálního designu oken

Okna utvářejí vzhled každé budovy

Propustit do místností hodně světla a zároveň udržet teplo v budově - to bývaly hlavní požadavky na okna. Okna by samozřejmě měla podporovat harmonický celkový dojem, pokud jde o tvar, proporce a umístění ve fasádě. Většina potenciálu okna jako designového prvku však zůstala nevyužita.

To se týkalo zejména barevného provedení okenního rámu. Vzhled lze často odvodit pouze z materiálu okenních profilů: Dřevěná okna měla průhledný ochranný nátěr nebo byla natřena neprůhlednou čistě bílou barvou, hliníková okna byla obvykle eloxována v tmavých odstínech a plastová okna byla obvykle bílá. Pouze několik majitelů budov si přálo okna v individuálních barvách nebo dekorech.

Mladá touha po barvách

Dnes se situace změnila. To je dobře patrné při procházce novou obytnou čtvrtí: mnoho domů má okna a dveře, které se vymykají kdysi běžnému barevnému schématu. Někdy jsou použity výrazné barvy, které kladou sebevědomé důrazy, jindy tlumené odstíny vyjadřují diskrétní eleganci. Velmi oblíbené jsou také okenní rámy s dekory. Dnes je snadné dodat vysoce kvalitním oknům z PVC-U úžasně realistický vzhled dřeva - včetně kresby a dřevěných pórů. I za ušlechtilým kovovým vzhledem se často skrývá okno z PVC-U.

Nová touha po designu oken se projevuje nejen u novostaveb. Architekti při rekonstrukcích stále častěji využívají možnosti vylepšit vzhled budovy barevně řešenými okny. Statistické údaje o trhu s okny tento dojem potvrzují: v současné době má přibližně každé druhé plastové okno instalované v obchodě s okny barevnou nebo dekorativní fólii.

Design oken podle přání

Rozmanitost s VEKA

Vysoce kvalitní barevné a dekorativní fólie, elegantní hliníkové obkladové panely nebo fascinující designový povrch VEKA SPECTRAL: s plastovými okny VEKA máte k dispozici všechny možnosti designu!

VEKA SPECTRAL
© BORGMANN FOTOGRAFIE
Okno SOFTLINE 76 MD
Okno SOFTLINE 70
Posuvné dveře VEKA
© BORGMANN FOTOGRAFIE

Mnoho způsobů individuálního designu oken

Výběr designových možností je u oken z PVC-U obzvláště široký - a i zde je VEKA předním světovým výrobcem okenních profilů z PVC-U. Různé metody navrhování lze snadno vysvětlit pomocí komplexního barevného programu VEKA.

Přehled barevných a dekorativních fólií
Fascinující designový povrch

VEKA SPECTRAL

VEKA SPECTRAL stanovila nová měřítka v oblasti designu oken. Vlastní vývoj společnosti VEKA má mimořádně kvalitní vzhled a fascinující sametový omak: i dotyk je zážitek. Díky důkladně tvrzenému lakovanému povrchu je VEKA SPECTRAL také odolná proti oděru, snadno se čistí a je odolná proti povětrnostním vlivům a dalším vlivům prostředí.

VEKA SPECTRAL je v současné době k dispozici ve 14 vybraných ultramatných barvách a dekorech dřeva. Sortiment se neustále rozšiřuje.

Více o společnosti VEKA SPECTRAL

Máte nějaké otázky?

Máte-li jakékoli dotazy k tématu "okna a dveře", neváhejte nám je zaslat e-mailem. Nebo se obraťte přímo na nejbližšího partnera společnosti VEKA - rádi vám podrobně poradí!